چگونه به اینستاگرام ثابت کنیم ربات نیستیم ؟
13 بهمن

در پاسخ این سوال که چگونه به اینستاگرام ثابت کنیم ربات نیستیم ؟ ابتدا بیایید نگاهی به دلایل ایجاد این مشکل بیاندازیم. اینکه چه دلایلی باعث می‌شوند ما دچار این مشکل شویم و عواقب جانبی این مسئله چیست.

درصورت اتفاق افتادن مشکل شادوبن، اکانت شما با مشکلات عدیده‌ای مثل: کمتر دیده شدن در اکسپلور، در جستجو، هشتک‌ها و ... می‌شود. پس اطلاع از دلیل این مشکل به اندازه چگونگی رفع آن مهم است.

چگونه به اینستاگرام ثابت کنیم ربات نیستیم ؟

 ادوبن اینستاگرام از الگوریتم‌های امنیتی اینستاگرام است که طی مدت اخیر وارد برنامه اینستا شده و درصروت عدم رعایت مواردی خاص، اکانت شما را به حالت نیمه محدود درمی‌آورد. محدودیت شادوبن اینستاگرام منجر به کمتر دیده شدن پست های کاربر در اکسپلور اینستاگرام می شود.

مشکل مهم درمورد شادوبن این است که کاربران از شادوبن اینستاگرام پیج خود با خبر نخواهند شد. که این مسئله به ویژه برای اکانت های تجاری بسیار ناراحت کننده است. تنها راه حل این مشکل این است که دلیل وقوع آن را کشف کنیم و با رعایت برخی نکات از وقوع شادوبن اینستاگرام جلوگیری به عمل آوریم.

دلیل شادوبن شدن در اینستا

دلایلی که باعث شادوبن شدن اکانت می‌شوند

اکثر کاربران اینستاگرام از روش های مختلفی برای افزایش فالوور اینستاگرام و بیشتر دیده شدن استفاده می‌کنند. برخی از این روش‌ها مانند: استفاده از ربات‌ها، ایجاد هشتگهای زیاد و بی ربط، فالوور کردن فله ای و … غیر مجاز  بوده و باعث ایجاد مشکلات بعدی می‌شوند. در ادامه مطلب بصورت جزئی‌تر به مواردی می پردازیم که بیشترین تاثیر را در شادوبن شدن اینستاگرام کاربران دارند.

فالو کردن بیش از حد کاربران و یا استفاده بیش از حد از هشتگ ها در زیر هر پست

یکی از اصلیترین دلایل ایجاد شادوبن اینستاگرام فالو کردن بیش از حد و غیرعادی است. اینستاگرام در فالو کردن تعداد افراد برای کاربران محدودیت ایجاد کرده است تا جلوی سوء استفاده از اینستاگرام را بگیرد. این محدودیت به اینصورت است که در صورت فالو کردن بیش از 7500 کاربر با خطایی از سوی اینستاگرام مواجه می شوید که اعلام می کند باید تعدادی از فالوینگ‌های خود را آنفالو کنید. این محدودیت اصولا برای افراد عادی اتفاق نمی‌افتد چون ۷۵۰۰ عدد بسیار بزرگی برای دایره دوستان شماست.

استفاده از ربات ها، خرید لایک اینستاگرام، فالوور، کامنت فیک و بی‌کیفیت که توسط اینستاگرام قابل شناسایی باشد.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بوده و طبیعتا با هدف تعامل کاربران ایجاد شده است. پس کاربران خود را ترغیب می کند تا از راه‌های مرسوم و نرمال برای تعامل با مخاطبین خود استفاده کنند. خرید لایک اینستاگرام، فالوور،ویو، کامنت و… که به صورت فیک و قابل شناسایی باشد منجر به رشد تشخیص از سوی اینستا و در نهایت شادوبن شدن اکانت اینستاگرام شود. به همین دلیل است که درصورت استفاده از سرویس‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام باید حسابی مراقب باشید و ترجیحا از سرویس‌های اورگانیک و واقعی خریداری نمائید.

استفاده بیش از حد، بی‌ربط و نادرست از هشتگ ها (هشتگ های ممنوع یا  تکراری)

هشتگ های اینستاگرام در بیشتر دیده شدن پست ها و پیج اینستاگرام شما کمک می کنند. اما استفاده از هشتگ های ترند و پربازدید اینستاگرام که با محتوای شما بی ربط بوده و همخوانی ندارد از نظر الگوریتم‌ها و ربات‌های اینستاگرام غیرقانونی است و منجر به جریمه شدن پیج شما خواهد شد. همچنین در بعد بزرگتر، اینستاگرام ممکن است استفاده از آن هشتگ را برای دیگر کاربران نیز محدود نماید.  همچنین استفاده بیش از حد از هشتگ ها در یک پست نیز مشکل‌ساز خواهد شد و ارزش پست شما را پایین خواهد آورد. به یاد داشته باشید حداکثر تعداد هشتگ مجاز برای هر پست اینستاگرام  30 مورد می‌باشد.

ریپورت حساب شما از سوی دیگر کاربران

اگر یک اکانت به صورت مکرر توسط کاربران ریپورت شود ممکن است توسط اینستاگرام غیر فعال یا در بهترین حالت شادوبن شود. اگر در خصوص ریپورت اکانت سوالی دارید می توانید مقاله آموزشی نحوه ریپورت اکانت اینستاگرام را مطالعه نمایید.

ارسال بیش از حد پیام در دایرکت برای کاربران

فرستادن بیش از 15 پیام در دایرکت در بازه زمانی کوتاه برای کاربران تبلیغات و اسپم محسوب می شود و محدودیت شادوبن را ایجاد خواهد کرد. مخصوصا اگر از طرف یکی از کاربران نیز ریپورت شوید.

اتصال به اینستاگرام با آی پی های مختلف (دستگاه‌های مختلف)

اگر شما به طور مداوم با آی‌پی‌های متفاوت وارد حساب اینستاگرام خود شوید، اینستاگرام احتمال می‌دهد اکانت شما با مشکل دزدی حساب یا هک توسط شخصی دیگر مواجه شده است. این اتفاق ممکن  است منجر به ایجاد محدودیت شادوبن روی اکانت شما گردد. دقت داشته باشید این حالت به خاطر امنیت حساب شما اتفاق میافتد

استفاده از ربات‌های ارسال پست خودکار، ارسال انبوه کامنت، منشن

ارسال تعداد زیاد پست، کامنت، دایرکت و فالو کردن بیش از حد معمول کاربران در یک بازه زمانی کوتاه منجر به شادوبن شدن در اینستاگرام می شود. به عنوان نمونه اگر شما تعداد هشتاد اکانت را در مدت زمان کمتر از یک ساعت فالو نمایید یا بیش از  20 عدد اکانت را در پست‌های خود منشن کنید به عنوان ربات تشخیص داده می شوید. تمامی اقدامات گفته شده ممکن است باعث رشد سریع فالوورهای اکانت اینستاگرام شما شود، اما تا حد زیادی برای شما محدودیت ایجاد می کند و  منجر به ایجاد شادوبن در اینستاگرام می شود. shadowban اینستاگرام میزان تعامل شما با تعداد زیاد مخاطبین اینستاگرام را محدود می کند.

چگونه به اینستاگرام ثابت کنیم ربات نیستیم ؟

راه حل برای رفع مشکل شادوبن در اینستاگرام

کاربرانی که گرفتار مشکل شادوبن اینستاگرام هستند همواره با این چالش مواجه اند که چگونه می توانم از این حالت در اینستاگرام خلاص شوم؟ راهکار جهت خروج از شادوبن چیست؟

راهکارهای مختلفی جهت رفع این مشکل وجود دارد که متناسب با دلیل شادوبن شما هستند. به منظور حل مشکل شادوبن اینستاگرام و برگرداندن حساب به حالت عادی می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • اگر از ربات ها یا سرویس های خودکار استفاده می کنید آنها را متوقف کرده و حذف کنید زیرا دیر یا زود توسط اینستاگرام شناسایی خواهید شد
  • از هشتگ هایی که توسط اینستا ممنوع شده است مانند هشتگهای پورن، قاچاق و ... استفاده نکنید
  • اگر از تعداد زیادی هشتگ یا هشتگ‌های بی ربط زیر پست های خود استفاده کرده اید مدتی فعالیتی در زمینه آن هشتگ ها انجام ندهید تا از شادوبن اینستاگرام خارج شوید
  • به مدت حداقل دو روز از انجام فعالیت در اینستاگرام خودداری کنید.
  • یکی دیگر از راهکارهای خروج از شادوبن اینستاگرام این است که با دقت و حوصله شرایط و مقررات اینستاگرام را مطالعه کنید
  • بهترین و موثرترین روش برای افزایش مخاطبین صفحه اینستاگرام، تولید محتوای مفید، جذاب، یونیک و معتبر با رعایت اصول صحیح است. درست است که این کار زمان بر می‌باشد اما از شادوبن شدن در اینستاگرام جلوگیری می کند.
  • برگرداندن اکانت از حالت تجاری به شخصی. اگر اکانت شما یک اکانت تجاری است، بهتر است برای خارج شدن از شادوبن اینستا به طور موقت آن را به حالت شخصی برگردانید.
  • از دیگر راهکارهای خروج از شادوبن اینستاگرام تماس با پشتیبانی این اپلیکشن است. پس از انجام مراحل بالا می توانید از طریق help اینستاگرام شادوبن شدن اکانت خود را به اینستاگرام گزارش دهید.

ممکن است به دلیل اینکه رفتار ربات گونه داشته اید، توسط اینستاگرام بلاک شوید و دیگر اجازه ورود به اینستاگرام خود را نداشته باشید. در این حالت با هشدار «Confirm it’s you to login» مواجه خواهید شد. این هشدار طی دو مرحله رخ می دهد. در مرحله دوم تا قبل از احراز هویت امکان دسترسی به اکانت نیست در راهنمایی جداگانه نحوه رفع این هشدار و بازیابی اکانت به همراه تمام جزئیات مربوط به هشدار و دلایل نمایش آن را آموزش خواهیم داد.

instagram shadowban problem

محدودیتی در الگوریتم‌های اینستاگرام وجود دارد که از طرف اینستاگرام روی اکانت هایی که از طریق اقدامات غیرمجاز و غیرقانونی به دنبال افزایش و دریافت فالوور هستند اعمال می شود. خرید فالوور بی‌کیفیت و فیک از جماه این‌نمونه‌هاست که از دیده شدن پست های پیج شما در اکسپلور اینستاگرام جلوگیری می کند.

چطوری بفهمیم که پیجمون شادوبن شده یا نه؟

فهمیدن شادوبن شدن در اینستاگرام آسان است. شما می توانید پست های خود را از طریق جستجوی هشتگ ها در explore اینستاگرام جستجو کنید و ببینید آیا پیج شما در نتایج نمایش داده می شوند یا خیر. اگر پست های شما نشان داده نشدند بدانید شما قربانی شادوبن اینستاگرام شدید.

چگونه از شادوبن اینستا خارج شویم

این ممنوعیت زودگذر است و می توان به راحتی آن را برطرف کرد. برای خارج شدن از شادوبن اینستاگرام باید فعالیت هایی که منجر به شادوبن اینستاگرام می شود را برای مدتی کنار بگذارید. ربات ها و اپلیکیشن های افزایش فالوور را متوقف نمایید. به تولید محتوای با کیفیت ادامه دهید. در هر پست از هشتگ های تکراری و بیش از حد مجاز استفاده نکنید.

هشتگ تصاویر یا ویدیوهایی که منجر به شادوبن اینستاگرام حساب شما شدند را حذف کنید. سپس به مدت چند روز از انجام هرگونه فعالیت در پیج اینستاگرام خود خودداری کنید. همه موارد از قوانین اینستا را که نقض نموده اید را شناسایی کنید. سپس در راستای پیروی از قوانین اینستاگرام گام بردارید. به عنوان مثال اگر از هشتگ ها بیش از اندازه استفاده نمودید از این به بعد این کار را انجام ندهید.

شادوبن اینستاگرام مشکلی اساسی برای کاربران محسوب می‌شود مخصوصا اگر اکانت تجاری داشته باشید. زیرا پس از صرف هزینه و زمان زیاد جهت پیشرفت پیج خود، شادوبن شدن شما را از تمام مزایای اینستا محروم می‌کند. میزان ایمپرشن و ریچ صفحه شما به شدت کاهش خواهد یافت و مطمئنا دچار افت فالوور، کامنت و لایک نیز خواهید شد. پس درصورت نیاز به خرید سرویس های اینستاگرام، حتما از سرویس‌های باکیفیت و واقعی از سایت معتبر خریداری نمائید تا مشکلی برای اکانت شما ایجاد نشود.