چگونه فالوورهای اینستاگرام بیشتری به دست آوریم (نکات برتر سال ۲۰۲۲)
25 تیر

آیا آماده اید تا رشد اینستاگرام خود را با افزایش فالوور منفجر کنید؟ فالوورهای اینستاگرام چیزی بیش از اعداد هستند - آنها اعضای جامعه آنلاین شما هستند. با این حال، رشد در اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند تا ترافیک سایت خود را افزایش دهید، فروش بیشتری داشته باشید یا حتی شما را به یک تأثیرگذار ترند تبدیل کند. در این راهنما، ما 15 راه برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام - بدون حساب های اسپم یا ربات ها را به اشتراک می گذاریم.

۱۵ استراتژی افزایش فالوور در اینستاگرام، نکات طلایی

اگر می خواهید فالوورهای اینستاگرام بیشتری داشته باشید، در اینجا 15 استراتژی اثبات شده را در حساب کاربری خود امتحان کنید:

 1. پروفایل خود را برای اولین تاثیر قوی تنظیم کنید.
 2. روی ریل‌های اینستاگرام ضربه بزنید
 3. کپشن پست خود را برای جستجو بهینه کنید
 4. روی هشتگ‌های خود وقت بگذارید
 5. دادن هدیه اینستاگرامی
 6. با اینفلوئنسرها و برندها شریک شوید
 7. محتوای با قابلیت اشتراک گذاری بالا ایجاد کنید(از جمله میم ها)
 8. یک موضوع و عنوان واضح برای پیجتان داشته باشید
 9. حساب خود را در کانال های مختلف تبلیغ کنید
 10. یک چالش اینستاگرامی ایجاد کنید
 11. محتوای تولید شده توسط کاربر را با یک هشتگ برند تشویق کنید
 12. محتوای خود را در دسترس همه مخاطبان قرار دهید
 13. به طور مداوم پست بگذارید
 14. کلمات کلیدی را به قسمت نام بیو خود اضافه کنید
 15. در پست های feed همکاری کنید.
برای جزئیات آماده اید؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

1. feed اینستاگرام خود را برای اولین تاثیر قوی تنظیم کنید

داشتن یک feed اینستاگرام که به خوبی برنامه ریزی شده باشد، که به وضوح جایگاه شما را به نمایش بگذارد، کلیدی برای تبدیل بازدیدکنندگان پروفایل به فالوور است. وقتی شخصی وارد پروفایل شما می شود، می خواهد فوراً بفهمد اکانت شما درباره چیست. برای ایجاد زیبایی‌شناسی ثابت که از برند شما پشتیبانی می‌کند، از یک ابزار برنامه‌ریز بصری برای تنظیم feed اینستاگرام خود قبل از پست استفاده کنید.
در نظر بگیرید که پست‌های شما در مجموع چگونه به نظر می‌رسند، و وقتی شخصی برای اولین بار وارد پروفایل شما میشود، چه تاثیری می‌گذارند.

2. روی ریل‌های اینستاگرام ضربه بزنید

اگر هنوز reelهای اینستاگرام را به اشتراک نمی گذارید، ممکن است فرصت بزرگی را برای افزایش تعداد فالوورهای خود از دست بدهید. Reels، ویژگی ویدیوی حلقه‌ای و کوتاه اینستاگرام، هنوز یکی از مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطبان جدید در اینستاگرام است. برخلاف اکثر تجربه‌های اینستاگرام، به بازدیدکنندگان فید Reels، هم از طرف کاربرانی که دنبال می‌کنند و هم از کاربرانی که دنبال نمی‌کنند، محتوایی با علاقه بالا ارائه می‌شود که منجر به افزایش تعامل می‌شود.
این بدان معناست که Reelهایی که ایجاد می‌کنید به راحتی می‌توانند به فراتر از فهرست فالوورهای شما برسند - به افزایش دید شما و افزایش تعداد فالوورهای شما کمک می‌کنند.
برای گرفتن بهترین نتایج:
 •    از کلمات کلیدی و هشتگ‌ها در کپشنهای Reels خود استفاده کنید که محتوای ویدیوی شما را دقیقاً توصیف می‌کنند.
 • از صداهای پرطرفدار استفاده کنید.
 • Reelهای خود را کوتاه و سریع نگه دارید تا بازدیدکنندگان را برای تماشای دوباره تشویق کنید.
 • محتوای اورجینال ایجاد کنید.
 • متن روی صفحه را برای بینندگانی که بدون صدا تماشا می کنند اضافه کنید.
 • فیلمبرداری با کیفیت بالا (به جای آپلود محتوا با واترمارک TikTok)
حتی اگر نام تجاری یا کسب و کار شما برای Reels مناسب نباشد، هنوز راه هایی برای موفقیت وجود دارد. ترندهای محبوب را امتحان کنید، دنبال کنندگان را از پشت صحنه بگیرید یا حتی قبل و بعد از محصول خود را به اشتراک بگذارید.
(چگونه فالوورهای اینستاگرام بیشتری به دست آوریم (نکات برتر سال 2022

3. کپشن های پست خود را برای جستجو با سئو اینستاگرام بهینه کنید

بهینه سازی پست های اینستاگرام برای جستجو یک هک بزرگ اینستاگرام برای افزایش فالوور شماست. سئوی اینستاگرام ثابت شده است که یافتن حساب کاربری شما را برای کاربران جدید آسان تر می کند. به دنبال به‌روزرسانی اخیر اینستاگرام، کاربران با هر زبانی زبان در هر کشوری اکنون می‌توانند اینستاگرام را با استفاده از کلمات کلیدی جستجو کنند.
به گفته یکی از سخنگویان تیم the verge، اینستاگرام  چندین فاکتور از جمله «نوع محتوا، کپشن‌ها، زمان ارسال آن» و موارد دیگر را در نظر می‌گیرد تا نتایج مرتبط را نشان دهد. همچنین از هوش مصنوعی برای «پیدا کردن بالاترین کیفیت محتوای مرتبط با شما» استفاده می‌کند.

4. روی هشتگ‌های خود وقت بگذارید

هشتگ های اینستاگرام یکی از بزرگترین ابزارهای رشد در اختیار شماست و نباید از آن غافل شوید. پس از بررسی بیش از 18 میلیون پست feed اینستاگرام، متوجه شدیم که با افزایش تعداد هشتگ ها از یک به 30، نرخ دسترسی 11 درصد افزایش می یابد.
برای در نظر گرفتن این موضوع، برای اکانتی با 20 هزار فالوور، هر پست را 2 هزار و دویست اکانت خواهند دید. اگر به الهام گرفتن در مورد هشتگ هایی که باید استفاده کنید نیاز دارید، ابزار Later’s Hashtag Suggestion را بررسی کنید – این ابزار 30 هشتگ مرتبط را ارائه می دهد که بر اساس ارتباط مرتب شده اند و می توانید به عنوان پست خود اضافه کنید.

5. دادن هدیه اینستاگرامی

اگر می خواهید فالور‌های خود را به سرعت افزایش دهید، میزبانی هدیه اینستاگرام می تواند یکی از موثرترین تاکتیک ها باشد. با استراتژی مناسب، می‌توانید به هزاران دنبال‌کننده جدید بالقوه دسترسی پیدا کنید، و در عین حال حس اجتماعی قوی‌تری در اطراف برند خود ایجاد کنید.
مطمئن شوید که الزامات واضحی را تعیین کرده اید که از اهداف رشد شما پشتیبانی می کند، مانند تگ کردن دوستان  در نظرات، اشتراک گذاری در استوری اینستاگرام و فالوکردن اکانت شما. هدایای اینستاگرام زمانی می تواند مفید باشد که با مشارکت سازنده یا برندی که مخاطبان هدف شما را به اشتراک می گذارد میزبانی شود. که ما را به استراتژی بعدی خود برای جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام می برد…

6. با اینفلوئنسرها و برندها شریک شوید

مشارکت با اینفلوئنسرها و برندهای همفکر یک برد-برد بزرگ است. می‌توانید از تداعی برند سود ببرید و به مجموعه جدیدی از فالورهای بالقوه دسترسی پیدا کنید. برخی از موثرترین شراکت‌ها ساده و برای دو طرف سودمند هستند. برای مثال، خرده‌فروش لوازم آرایشی با یک اکانت خلوتگاه لوکس همکاری کرد تا به فالورهای خود فرصتی برای برنده شدن در یک استراحت منحصر به فرد ارائه دهد.
به طور مشابه، لازم نیست برای تأثیرگذاری با اینفلوئنسرهای بزرگ کار کنید.
اینفلوئنسرهای کوچک معمولاً نرخ تعامل بالاتری نسبت به اینفلوئنسرهای بزرگ دارند و معمولاً  نرخ پایین تری برای حمایت از پست های شما دارند. با این حال، شما باید با تعداد بیشتری از اینفلوئنسرهای کوچک کار کنید تا به همان اندازه‌ی مخاطبان یک اینفلوئنسر بزرگ برسید – بنابراین استراتژی مناسب به پهنای باند و بودجه مورد نیاز شما بستگی دارد.

7.  محتوای با قابلیت اشتراک گذاری بالا ایجاد کنید(از جمله میم ها)

هنگامی که نوبت به دستیابی به مخاطبان جدید می رسد، ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری مکانی عالی برای شروع است. نقل قول‌های الهام‌بخش، پست‌های آموزنده، و میم‌های متداول، همه قالب‌های آزمایش‌شده هستند - و فقط با یک پست وایرال می‌توانید به هزاران نفر برسد.
میم‌ها مخصوصاً برای ایجاد دسترسی وایرال بسیار غالی هستند - به‌خصوص زمانی که چیزی که در فرهنگ عامه پرطرفدار است هدف گرفته شود. آنها اغلب خنده دار یا هوشمندانه هستند و معمولاً ترکیبی از متن و تصویر (یک عکس، GIF یا ویدیو) دارند.
برای ایجاد یک میم فوق‌العاده موفق، سعی کنید تعادلی بین تصاویر متداول که با آن‌ها کار می‌کنید و احساسات مخاطبان هدف و جایگاه برندتان پیدا کنید.
هرچه میم شما با اعضای جامعه شما طنین انداز شود، احتمال به اشتراک گذاری آن بیشتر و بیشتر می شود که می تواند به افزایش فالوور اینستاگرام شما کمک کند.

8.  یک موضوع و عنوان واضح برای پیجتان داشته باشید

اگر ندانید یک مغازه چه چیزی می فروشد آیا وارد مغازه می شوید؟ احتمالا نه. خب، همین اصل در مورد اکانت اینستاگرام شما نیز صدق می کند. داشتن یک موضوع و عنوان واضح برای پیجتان (خواه نکات استایل، نقل قول های الهام بخش یا محتوای سبک زندگی باشد) برای تبدیل بازدیدکنندگان پروفایل شما به فالوور ضروری است.
با این حال، این بدان معنا نیست که همه محتوای شما دقیقاً یکسان باشد. توصیه می‌شود بر روی 3 تا 5 ستون محتوا که به جایگاه شما مرتبط هستند تمرکز کنید - بنابراین می‌توانید بدون کاهش ارزش اصلی خود، تنوعی به برنامه محتوای خود اضافه کنید.

9. حساب خود را در کانال های مختلف تبلیغ کنید

اگر به دنبال راه‌های اضافی برای افزایش فالوور اینستاگرام خود هستید، تبلیغ متقابل حساب خود در سایر پلتفرم‌ها مکان خوبی برای شروع است. TikTok یک پلت فرم اصلی برای تبلیغ متقابل حساب اینستاگرام شما است. در TikTok، یکی از اولین کارهایی که می توانید برای اطمینان از ترافیک اینستاگرام انجام دهید، اتصال حساب اینستاگرام خود به TikTok است. سپس می توانید چند TikToks ایجاد کنید که بینندگان را تشویق می کند تا روی پروفایل اینستاگرام شما کلیک کنند.
اگر TikTok بخشی از استراتژی بازاریابی شما نیست، می توانید افراد را از طریق وب سایت، خبرنامه ایمیل، پادکست یا پلتفرم اجتماعی دیگر به اینستاگرام خود هدایت کنید.

10. یک چالش اینستاگرامی ایجاد کنید.

چالش های اینستاگرام همیشه محبوب بوده اند (چالش سطل یخ در سال 2014 را به خاطر دارید؟)، و اکنون بیشتر در reelهای اینستاگرام ظاهر می شوند. ایجاد یک چالش موفقیت آمیز اینستاگرام می تواند حساب شما را به هزاران یا حتی میلیون ها فالوور بالقوه برساند. برای بهترین نتایج، اطمینان حاصل کنید که مشارکت تا حد امکان آسان است، یک هشتگ مارک دار ایجاد کنید تا چالش را با برند خود مرتبط کنید و به این فکر کنید که مردم از شرکت در چه چیزی لذت خواهند برد.

11. محتوای تولید شده توسط کاربر را با یک هشتگ برند تشویق کنید

تشویق فالورهای شما به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) یک راه عالی برای افزایش آگاهی از برند و افزایش فالوور اینستاگرام شما است. و اشتراک گذاری UGC بسیار آسان است! فالوورها می توانند از هشتگ برند شما استفاده کنند یا برند شما را تگ کنند. شرکت لباس ساقدوش عروس مخاطبان خود را تشویق می کند که از هشتگ برند خود هنگام به اشتراک گذاری تصاویری که لباس های شما را نشان می دهد استفاده کنند.
نتیجه؟ هر کسی که یک عکس تولید شده توسط کاربر می بیند، یک مسیر آسان برای کشف حساب اینستاگرام آن شرکت دارد. نکته: با ویژگی‌های Later’s Collect، می‌توانید تمام پست‌هایی را که در آنها تگ شده‌اید مرور کنید یا پست‌هایی را جستجو کنید که حاوی هشتگ خاصی هستند. هنگامی که پست مناسب را پیدا کردید، می توانید آن را در کتابخانه رسانه خود ذخیره کنید. بعداً کیفیت اصلی پست را حفظ می کند و دسته سازنده اصلی را اضافه می کند.
توجه: همچنین باید از سازنده اصلی اجازه بخواهید - حتی اگر آنها آن را با هشتگ متمرکز بر UGC خاص شما برچسب گذاری کنند.


 12. محتوای خود را در دسترس همه مخاطبان قرار دهید

بیش از 430 میلیون نفر در جهان ناشنوا یا کم شنوا هستند، در حالی که حداقل 2.2 میلیارد نفر دچار اختلال بینایی هستند. در اینجا چهار راه ساده برای دسترسی بیشتر و فراگیرتر کردن حساب اینستاگرام خود آورده شده است: اضافه کردن زیرنویس یا همپوشانی متنی به محتوای ویدیویی (از جمله ویدیوهای اینستاگرام، استوری‌ها و reelها) متن جایگزین توصیفی را به صورت دستی برای پست های اینستاگرام خود بنویسید جزئیات بصری را در طول استوری ها و ویدیوها به صورت کلامی بیان کنید هر کلمه را در هشتگ های اینستاگرام با حروف بزرگ بنویسید. این به خوانندگان صفحه کمک می کند تا آنها را به درستی با صدای بلند بخوانند.
نکته: اینستاگرام اخیراً کپشنهای تولید شده خودکار را به 16 زبان برای استوری‌ها منتشر کرده است، بنابراین آسان‌تر از همیشه می‌توانید محتوای خود را در دسترس‌تر کنید.

13. به طور مداوم پست بگذارید

وقتی صحبت از رشد در اینستاگرام می شود، ثبات، نام بازی است. اخیراً بیش از 81 میلیون پست feed (به استثنای reel ها) را تجزیه و تحلیل کرده تا کشف کنند که چگونه پست کردن مداوم بر میزان دسترسی و میزان تعامل تأثیر می گذارد. یکی از نکات کلیدی این بود که اکانت‌هایی که بیشتر پست می کنند معمولاً فالوورهای بیشتری دارند.
با این حال، ایجاد محتوای با کیفیت که ارزش واقعی را برای مخاطبان شما ایجاد می کند، همیشه باید بر کمیت اولویت داشته باشد.

14. کلمات کلیدی را به قسمت نام بیو خود اضافه کنید

آیا می دانستید: کلماتی که در قسمت نام بیو اینستاگرام خود وارد می کنید قابل جستجو هستند؟ به عنوان مثال، اگر برند شما در کارهای هنری سفارشی تخصص دارد، ممکن است بخواهید کلمات کلیدی مانند "هنر" یا "آثار هنری" را در قسمت نام خود بگنجانید. Elise Darma، کارشناس اینستاگرام، توصیه می کند: «به این فکر کنید که جایگاه شما چیست، در کدام صنعت هستید، چه کسی را هدف قرار می دهید و چه راه حلی ارائه می دهید. "در صورت شک، آن عبارت را در نوار جستجو در اینستاگرام قرار دهید و ببینید چه چیزی ظاهر می شود."

15. در پست های feed همکاری کنید

با استفاده از ویژگی Instagram Collabs، کاربران می‌توانند پست‌های فید اینستاگرام (و reelها) را به صورت مشترک بنویسند - راه کاملا جدیدی را برای دستیابی به مخاطبان جدید باز می‌کنند.
به این ترتیب، می‌توانید دیدگاه‌ها، لایک‌ها و نظرات را به اشتراک بگذارید و می‌توانید از فالورهای یکدیگر استفاده کنید. اما برای اینکه کار کند، باید مطمئن شوید که محتوا برای هر دو حساب کار می‌کند - چه یک اسلایدر آموزشی باشد یا یک reel که به حوزه کاری شما مرتبط است.
فهمیدن اینکه چگونه فالوورهای بیشتری در اینستاگرام به دست آورید می تواند یک نبرد دشوار به نظر برسد، اما اگر تکنیک ها و استراتژی های درست را دنبال کنید، قطعا می توانید فالوورهای خود را افزایش دهید. این ترکیبی از ارسال محتوای خلاقانه، هدف قرار دادن مخاطبان مناسب و بهره برداری از ویژگی ها و روندهای جدید اینستاگرام است.