مشکل ورود به توییتر، حل مشکل ثبت نام در توییتر
18 بهمن

مشکل ثبت نام در توییتر و مشکل ورود به توییتر از متداولترین مشکلات کاربران توییتر مخصوصا کاربران ایرانی توییتر می باشد. اگر از کاربران توییتر هستید و در نصب و استفاده از اپلیکیشن سایت توییتر به مشکل برخورد کرده‌اید در این مقاله به صورت جامع به این مشکلات خواهیم پرداخت. در این پست سعی خواهیم کرد علاوه بر مشکل ورود به توییتر یا ثبت نام در توییتر، مشکلات ریز و درشت دیگر شما را نیز بررسی کنیم و راه حل مناسبی برای هرکدام ارائه دهیم.

شبکه اجتماعی توییتر یکی از برترین سوشیال مدیاهای جهان می باشد که مورد توجه کاربران بسیار زیادی قرار گرفته است. توییتر امکان ارسال پیام های کوتاه که توییت نامیده می شوند را برای کاربران خود فراهم کرده است. طبیعتا استفاده از اپلیکیشن توییتر روی موبایل اهمیت زیادی رای کاربران آن دارد. استفاده از اپلیکیشن توییتر شما را همواره به روز نگه میدارد. بیشترین مشکلات برای کاربران ایرانی نیز بدلیل استفاده از نرم‌افزارهای تحریم-گذر و تغییر آی‌پی مداوم اتفاق می‌افتد.

خرید فالوور توییتر از سایت معتبر خطر ایجاد مشکل برای اکانت شما را به صفر می‌رساند. همیشه قیمت معیار اول نیست.

حل مشکل ثبت نام در توییتر و مشکل ورود به توییتر

قبل از هر چیزی، شما باید بدانید که از چه روشی می خواهید به حساب توییتر خود متصل شوید یا آن را ایجاد کنید. برای بررسی و حل مشکل ثبت نام در توییتر، ابتدا مسیر صحیح ثبت نام در توییتر را مرحله به مرحله برای شما توضیح داده خواهیم داد. در صورت عدم موفقیت در ثبت نام در توییتر، با ارائه روش‌هایی به حل مشکلات احتمالی خواهیم پرداخت. روند ثبت نام در این اپلیکیشن بسیار راحت می باشد و روند عمومی ثبت نام در اکثر سایت‌ها است. ثبت نام در توییتر از به دو روش امکان پذیر می باشد.  

  1. اولین روش استفاده از وب سایت رسمی توییتر می‌باشد. که از طریق کامپیوتر، لپ تاپ و یا مرورگر موبایل انجام می گیرد.
  2. روش دیگر استفاده از اپلیکیشن توییتر برای اندروید یا آیفون می‌باشد. که از روی گوشی خود می‌توانید یک اکانت ایجاد کنید.

لازم به ذکر است که توییتر نیز همانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک، فیلتر می‌باشد و برای استفاده از آن ابتدا باید یک نرم افزار تغییر آی پی یا تحریم-گذر نصب کنید.

حل مشکل ثبت نام توییتر با شماره تلفن، اگر به هر دلیلی موفق به دریافت کد نشدید یا دسترسی به شماره تلفن نداشتید، زیر فیلدهای کشور و شماره همراه در پایین سمت چپ روی گزینه Try entering an email address instead.  کلیک کرده تا به وسیله آدرس ایمیل خود بتوانید کد تایید ورود به شبکه اجتماعی توییتر را دریافت نمایید.

نکته: در فیلد شماره تلفن شماره خود را با پیش کد ایران و شروع با + وارد کنید. (مانند: 989129129122+ باید باشد) درغیر اینصورت شماره تلفن شما را قبول نخواهد کرد.

بعد از لمس گزینه ذکر شده ، صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که از دو بخش تشکیل شده است در بخش اول <Your mail> باید آدرس ایمیلی که به آن دسترسی دارید را و در بخش دوم <Description of problem (optional)> باید درخواست خود را به انگلیسی وارد کنید. به عنوان مثال می توانید ذکر کنید که به شماره تلفن خود دسترسی ندارید. I don’t have access to my phone number to receive the verification code پس از تکمیل هر دو بخش ، گزینه CONTINUE را انتخاب نمایید سپس کمی تحمل نمایید تا View Google`s Privacy Policy  که در قسمت فوقانی   CONTINUEقرار داد به شکل مربع برای شما نمایش داده شود که داخل آن نوشته شده است I`m not a robot را انتخاب نمایید تا تیک سبز رنگ در کنار نوشته داخل مربع نمایان شود.

جهت بیشتر دیده شدن و ترند شدن توییت در توییتر بهترین گزینه در بین خدمات توییتر خرید لایک توییتر و خرید ویو توییتر می باشد.

سپس روی گزینه SUBMIT کلیک کرده تا درخواست شما به پشتیبانی توییتر ارسال شود و حداکثر تا 72 ساعت اکانت شما توسط اپلیکیشن توییتر تایید شود. در طی این سه روز ایمیل خود را چک کنید.

حل مشکل ورود به توییتر

ثبت نام در توییتر با کامپیوتر یا لپ تاپ

نحوه ساختن حساب کاربری در توییتر با کامپیوتر و لپ تاپ به این صورت است که ابتدا از طریق وب سایت توییتر اقدام نمایید که در اینجا نیز استفاده از نرم‌افزار تغییر آی‌پی لازم است. پس از وارد شدن به سایت، دو گزینه در زیر جمله Join twitter today. برای شما باز می شود. روی گزینه  Sign up کلیک کرده ، سپس یک صفحه جدید برای درست کردن حساب کاربری با نام Created your account باز می شود که باید نام و شماره همراه خود را  وارد کنید ، البته می توانید با استفاده از گزینه Use email instead از آدرس ایمیل خود به جای شماره همراه خود برای ثبت نام استفاده نمایید.

نکته: ورود از طریق شماره همراه بسیار بهتر و راحتتر است و پیشنهاد ما استفاده از این روش می‌باشد. فقط توجه داشته باشید در فیلد شماره تلفن شماره خود را با پیش کد ایران و شروع با + وارد کنید (مانند: 989129129122+ باید باشد) .

. بعد از تکمیل تمامی گزینه ها و کلیک کردن بر روی کلمه Next  وارد مرحله بعد که انتخاب کردن رمز عبور یا همان پسورد برای حساب کاربری هست می شوید.در اینجا باید ترکیبی از حداقل 6 عدد و حروف یا علائم انتخاب کنید. بعد از فشردن گزینه Next  یک تاییدیه برای همان شماره همراه یا ایمیل ثبت شده ارسال خواهد شد که در قسمت مربوطه کد ارسال شده را وارد کرده، سپس گزینه Submit را انتخاب نمایید. در مراحل بعدی یک سری سوال مرتبط با علایق خود را تکمیل می نماید.

همه سرویس‌های توییتر از جمله: فالوور، لایک، ویو، ریتوییت و ... از سایت لایک و فالو قابل خریداری می‌باشد.

نحوه ساختن حساب کاربری در توییتر با گوشی موبایل

نحوه ساختن حساب کاربری در توییتر با تلفن همراه نیز ابتدا باید اپلیکیشن توییتر را در گوشی خود دانلود و نصب نمایید. سپس نرم افزار تغییر آی پی خود را روشن کرده و وارد اپلیکیشن شوید و در صفحه اول گزینه Get started لمس نمایید. همانند روش اول ابتدا نام کامل خود و سپس شماره همراه خود را پس از این که نام کشور خود را به ایران تغییر دادید با پیش شماره 98+ وارد نمایید. در همین مرحله توییتر یک کد به همان شماره ارسال می کند ، پس از وارد کردن آن روی گزینه Next  کلیک کنید و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید در صورت درست بودن آدرس ایمیل یک تیک سبز رنگ در مقابل فیلد مورد نظر نمایان می شود که می توانید به مرحله بعد بروید که مربوط به نام کاربری شما می باشد.

در صورتی که نام کاربری مد نظر شما را تا کنون کسی در توییتر ثبت نکرده باشد مجدد تیک سبز تایید را در سمت راست مشاهده خواهید کرد که اجازه ادامه به مرحله بعد به شما داده می شود. یک قابلیت کاربردی که توییتر برای راحتی بیشتر کاربران در هنگام انتخاب نام کاربری قرار داده است پیشنهاد دادن چند نام کاربری پیش فرض است که تا کنون کسی انتخاب نکرده است. با انتخاب یک از این پیشنهادها با ارور مواجه نخواهید شد و می توانید یکی از آن ها را استفاده نمایید. سپس توییتر از شما یک رمز عبور می خواهد که با آن وارد اکانت خود شوید.

انتخاب رمز عبور و سوالات همانند روش لپ تاپ می باشد. اما یکی از سوالات مرتبط به فالو کردن مخاطبین می باشد Want to find friends and see who  they follow? که در صورت تمایل گزینه Yes  (همگام‌سازی مخاطبان شما) sync contacts و درغیر این صورت گزینه Skip for now  را انتخاب می نمایید. در انتها از شما سوال خواهد شد که در صورت فالو و ارسال پیام برای شما صدای هشدار پخش شود که در صورت تایید گزینه Yes turn on notification  و در غیر این صورت گزینه Skip for now را انتخاب نمایید. حال ممکن است اپلیکیشن بر روی گوشی شما نصب نشود و یا تمام این مراحل را انجام دهید اما نتوانید وارد اپلیکیشن توییتر شوید.

حل مشکل ورود به توییتر

حل مشکل ورود به توییتر عموما برای کاربرانی پیش می آید که با موفقیت این اپلیکیشن را بر روی دستگاه مورد نظر نصب نموده اند اما بعد از چندین بار استفاده به دلایلی هنگام ورود به اکانت یا حساب کاربری خود با مشکل مواجه شوند یا اکانت شما لاک (Lock) شود  که به رایج ترین دلایل لاک شدن در این مقاله خواهیم پرداخت. بنابراین همراه ما باشید.

توییتر نیز همانند سایر شبکه های اجتماعی دارای قواعد و قوانین خاص خود می باشد که در صورت نقض هر یک از این قوانین ، رفتارهای غیرعادی را تشخیص داده و بر این اساس حساب کاربران خود را مسدود یا لاک می کند. یکی از این قوانین که برای اکثر ما پیش آماده است فالو کردن تعداد زیادی حساب کاربری در یک بازه زمانی کوتاه و یا بالا رفتن ناگهانی فالوورها می باشد که این امر در نظر الگوریتم اپلیکیشن توییتر ربات در نظر گرفته می شود و موجب می گردد اکانت شما به حالت تعلیق دربیاید.

یکی دیگر از مورادی که موجب مسدود شدن اکانت توییتر می شود این است که کسی با فیلتر شکن وارد این اپلیکیشن شود و چون کاربران ایرانی مجبور به این کار می باشند، بارها با مشکل مسدود شدن حساب کاربری خود روبرو می شوند. چرا که در هر بار اتصال به فیلتر شکن، شما به یک سرور در یک کشور و به یک آی پی جدید وصل می شوید و تویتر این اتصالات غیر عادی شما را تشخیص می دهد. رفع لاک شدن حساب کاربری توییتر کار سختی نمی باشد و معمولا باید هویت صاحب حساب کاربری احراز شود تا ثابت کند ربات نیست.

همچنین ممکن است برای کاربرانی که شما را دنبال می کنند پیامی نشان داده شود که این حساب کاربری فعالیت غیر عادی داشته و از آن ها خواسته شود تایید نمایند هنوز تمایل به دنبال کردن شما می باشند یا نه. اما برای احراز هویت نیاز به شماره همراه خود دارید که در نسخه جدید توییتر کد ایران در لیست کشورها وجود ندارد که بسیاری از کاربران نگران از دست دادن حساب کاربری خود می شوند اما جای نگرانی نیست، تا انتها با ما همراه باشید تا به راحتی با انجام روش های زیر این مشکل را برطرف نمایید.

فراموشی رمز عبور توییتر             

حل مشکل در فرم فراموشی رمز عبور توییتر یا نام کاربری توییتر

حل مشکل ورود به توییتر برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد که حساب کاربری توییتر را دارند اما نام کاربری و یا پسورد خود را فراموش کرده اند یا آدرس ایمیلی که موقع ساخت اکانت خود استفاده کرده اند را به خاطر نمی آورند. به عنوان اولین قدم، سعی کنید حدس هایی که به ذهنتان می رسد را امتحان کنید.

بعد از چندین تلاش و موفق نشدن، می توانید از روش بازیابی رمز عبور استفاده کنید. در صورتی که رمز عبور خود را به خاطر نمی آورید، برای بازیابی آن نیاز به نام کاربری، آدرس ایمیل و یا شماره تلفن شما می‌باشد. برای انجام این کار لازم است به صفحه بازیابی رمز عبور توییتر یا Password reset بروید. در کادر باز شده ، نام کاربری خود را وارد نموده ، اگر نام کاربری مورد تایید اپلیکیشن توییتر باشد ، دو گزینه پیش رو دارید که می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

حل مشکل در فرم فراموشی رمز عبور توییتر یا نام کاربری توییتر

  1. اولین گزینه این است که از شما می خواهد آدرس ایمیلی که به حساب کاربری شما متصل است را وارد کنید. اگر آدرس ایمیل معتبر و مورد تایید توییتر باشد لینک بازیابی رمز عبور به همان آدرس ایمیل وارد شده ارسال می شود.
  2. گزینه دوم استفاده از از شماره تلفن شما می‌باشد. همچنین یک نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که، اگر با یک شماره تلفن بیش از یک حساب کاربری توییتر ساخته باشید، نمی توانید رمز عبور خود را با آن شماره بازیابی نمایید. پس ناچار به استفاده از روش اول یعنی ایمیل هستید.